Otwarty konkurs ofert na realizację następujących zadań z zakresu: kultury fizycznej i sportu w 2024 r.
Załącznik
do Zarządzenia Nr 3/2024
Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
z dnia 10 stycznia 2024 r.
Data publikacji: 10 stycznia 2024 r.
Gmina Ostrów Wielkopolski
reprezentowana przez Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r. poz. 571) oraz uchwały Nr LXX/687/2023 Rady Gminy Ostrów Wielkopolski z dnia 12 grudnia 2023 roku w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy Gminy Ostrów Wielkopolski z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok.
O g ł a s z a
otwarty konkurs ofert na realizację następujących zadań z zakresu:
kultury fizycznej i sportu w 2024 r.
Rodzaj Zadań:
ZADANIE I. Wspieranie szkoleń dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych oraz upowszechnianie gry w piłkę nożną na terenie gminy Ostrów Wielkopolski.
ZADANIE II. Wspieranie masowych imprez rekreacyjno – sportowych umożliwiających mieszkańcom gminy Ostrów Wielkopolski aktywne uczestnictwo oraz wspieranie organizacji zawodów i imprez sportowych.
Przewidywana kwota dotacji w 2024 r. wynosi 350 000,00 zł
słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych
Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w roku 2023 wyniosła: 330 000,00 zł.
I. Zasady przyznawania dotacji:
O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowane, działające na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski, realizujące zadania statutowe z zakresu działalności: kultury fizycznej i sportu dla społeczności Gminy Ostrów Wielkopolski.
Oddziały terenowe nie posiadające osobowości prawnej nie mogą samodzielnie ubiegać się
o dotację. W takiej sytuacji mogą złożyć ofertę za pośrednictwem zarządu głównego lub oddziału posiadającego osobowość prawną, natomiast w ofercie powinien być wskazany oddział upoważniony do bezpośredniego wykonania zadania.
Podmiot wnioskujący o przyznanie środków publicznych na realizację wyodrębnionego zadania powinien przedstawić ofertę wykonania zgodnie z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantującą wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
Oferent lub oferenci wyłonieni przez Wójta Gminy w trybie postępowania konkursowego otrzymują dotację w formie wsparcia lub powierzenia (do 80% całkowitego kosztu zadania) po zawarciu pisemnej umowy na realizację zadania. Umowę wraz z załącznikami ze strony oferenta podpisują osoby uprawnione do reprezentowania danej organizacji zgodnie z jej statutem (zgodnie z wpisem w KRS – jeśli podlega rejestracji).
5. Warunkiem zawarcia umowy jest:
a) złożenie zaktualizowanego harmonogramu zadania (o ile nastąpiły zmiany w stosunku do złożonej oferty), Czas realizacji zadania powinien obejmować: okres przygotowania, przeprowadzenia i rozliczania zadania, jednak nie dłuższy niż wskazany w ogłoszeniu,
b) złożenie zaktualizowanego kosztorysu zadania (o ile nastąpiły zmiany w stosunku do złożonej oferty). W przypadku przyznania mniejszego dofinansowania obowiązuje zasada zachowania procentowej wysokości finansowego wkładu własnego oferenta w stosunku do kosztu całkowitego zadania lub utrzymanie zadeklarowanej w ofercie kwoty wkładu własnego,
c) złożenie oświadczenia, o zgodności danych zawartych w KRS zgodnych ze stanem faktycznym i prawnym w dniu zawarcia umowy.
UWAGA! Należy niezwłocznie powiadomić organ udzielający dotacji o wszelkich zmianach we władzach lub statucie organizacji powstałych po dniu złożenia ww. oświadczenia.
Z dotacji można sfinansować następujące koszty w ramach projektu:
- koszty osobowe: wynagrodzenia płatne w celu realizacji zadania z przewidzianymi prawem narzutami (tj. etaty, obsługa finansowo – księgowa, obsługa techniczna, sędziowska, medyczna, przewodnicka, instruktorska, ratownicza),
- zakup, najem sprzętu – wyposażenia niezbędnego do bezpośredniej realizacji zadania
- promocja działań, reklama (np. targi, media, broszury, plakaty),
- koszty administracyjne do 10% otrzymanej dotacji, bezpośrednie koszty realizacji zadania wynikające ze specyfiki realizowanego przedsięwzięcia: (opłaty wpisowe i licencyjne, ubezpieczenie, zakwaterowanie i transport, zakup drobnych nagród rzeczowych, pucharów, dyplomów, medali, najem obiektów lub urządzeń sportowych, środki medyczne, napoje, diety, ochrona imprez, wyżywienie)
- środki dezynfekujące
7. Koszty, które nie mogą być finansowane z dotacji:
- zakup środków trwałych, sprzętu komputerowego,
- zakupy i wydatki inwestycyjne, remonty i adaptacje pomieszczeń,
- prowadzenie działalności gospodarczej,
- stypendia lub nagrody finansowe dla osób fizycznych,
- inne nie związane bezpośrednio z realizacją zadania.
8. W przypadku, gdy w wyniku realizowanego zadania oferent uzyska przychód, który nie był przewidziany
w kalkulacji zadania, kwota dotacji zostanie proporcjonalnie zmniejszona, uwzględniając wysokość uzyskanego przychodu.
9. Rozliczeniu będą podlegały zarówno środki z dotacji, jak i finansowy wkład własny oferenta określony
w kosztorysie, stanowiącym załącznik do umowy.
10. W ramach zadań określonych w konkursie dopuszcza się możliwość dokonania wyboru więcej niż jednej oferty.
II. Termin realizacji zadania: od 15.02.2024 r. do 30.11.2024 r.
III. Warunki realizacji zadania:
- zapewnienie wysokiego poziomu realizacji zadania,
- jak najlepsza dostępność usług,
- zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami,
- zgodnie z ustaleniami określonymi w umowie na realizacje zadania.
IV. Wymogi formalne oferty:
Uczestnicy konkursu ofert składają oferty według wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy na wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2018 r. poz. 2057). Druki wniosku-oferty, umowy oraz sprawozdania dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.
Termin składania ofert: do dnia 31 stycznia 2024 roku
Złożona oferta musi być wypełniona w sposób przejrzysty i czytelny.
Oferty muszą być wypełnione w języku polskim.
Złożona oferta musi być kompletna i zawierać przejrzyste odpowiedzi na wszystkie wymagane pytania; jeśli którekolwiek pytanie nie dotyczy oferenta, czy zgłaszanego zadania, należy to jasno zaznaczyć wpisując „nie dotyczy” lub wpisać liczbę „0” (zero) w przypadku, gdy są to wartości liczbowe.
Oferta musi być dostarczona listem poleconym, pocztą kurierską (decyduje data stempla pocztowego) lub osobiście (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 15:30).
W przypadku składania oferty osobiście oferent otrzyma potwierdzenie złożenia oferty z datą jej przyjęcia.
Ofertę wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć pod następującym adresem:
Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski
ul. Gimnazjalna 5
63-400 Ostrów Wielkopolski
Na kopercie należy umieścić napis:
„Konkurs na zadanie z zakresu: „kultury fizycznej i sportu ”
oraz nazwę i adres oferenta.
Oferenci winni upewnić się, że oferty są kompletne (zawierają wszystkie wymagane załączniki) oraz zostały podpisane wraz z załącznikami przez osoby uprawnione do reprezentowania danej organizacji zgodnie z wpisem w KRS – jeśli podlega rejestracji.
Do oferty należy dołączyć:
a) aktualny odpis z rejestru lub odpowiednio wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,
b) potwierdzoną kserokopię statutu,
c) oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia i warunkami uczestnictwa w konkursie.
d) w przypadku złożenia przez oferenta więcej niż jednego wniosku, dopuszcza się możliwość przedłożenia jednego kompletu załączników ze wskazaniem, przy której ofercie te załączniki się znajdują.
e) listę uczestników – w przypadku ofert dotyczących szkolenia dzieci i młodzieży
f) oświadczenie o przestrzeganiu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Załącznik nr 1 do oferty)
Załączane kopie dokumentów należy opatrzyć na każdej stronie klauzulą „za zgodność z oryginałem” oraz datą i podpisem osób upoważnionych.
Oferty, które nie spełniają wymogów formalnych oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
V. Tryb i kryteria wyboru oferty:
Złożone oferty sprawdzane są pod względem formalnym.
Oferty wraz z załącznikami nie są zwracane wnioskodawcy.
Opiniowanie wniosku przez Komisję Konkursową zgodnie ze szczegółowym trybem powołania i regulaminem pracy komisji konkursowych określonych w § 13 cyt. wyżej uchwały Nr LXX/687/2023 opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.
Oferty spełniające wymagania formalne przekazywane są Wójtowi Gminy, który dokonuje ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert w oparciu o następujące kryteria:
Oferent otrzymuje pisemną informację o przyznaniu lub o odmowie przyznania dotacji. Decyzja o przyznaniu dofinansowania jest ostateczna, co oznacza, że nie przysługuje odwołanie.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty: do dnia 12 lutego 2024 roku.
Wyniki zostaną zamieszczone na tablicach informacyjnych oraz na stronie internetowej
Urzędu Gminy: www.ostrowwielkopolski.pl
Dodatkowych informacji udziela: Inspektor Mateusz Kołeczko tel. 62 734 62 36
Zarządzenie Wójta Gminy Nr 3/2024 (pdf)